Davetli Konuşmacılar

KONGRE DAVETLİ LİSTESİ

Adı Soyadı

Ellen Glickman

Görev Yeri

Kent State University

Görevi

Health Sciences School Director & Professor

Özgeçmiş


Ellen Glickman, bilimsel dergilerde yaklaşık 100 orijinal, tam uzunlukta makalesi, 3 teknik raporu ve 1 kitap bölümü ile çevresel fizyoloji alanında tanınmış bir uzmandır. American College of Sports Medicine (FACSM) üyesidir ve Medicine in Science and Sport and Exercise, European Journal of Applied Physiology and Occupational Physiology and Aviation Space and Environmental Medicine dahil olmak üzere kendi alanındaki en iyi dergilerin birçoğunun hakemidir. Dr. Glickman, insan fizyolojisini daha iyi anlamak için çevre fizyolojisi alanındaki bilgimizi teknolojiyle geliştirmek için bir STEM girişimi olan Orbital Research Inc. ile ortaklık kurdu.  Halen egzersiz bilimi, sağlık eğitimi, atletik eğitim, bütünleşmiş sağlık bilimleri ve konuşma patolojisi ve odyoloji alanlarında meslektaşlarına ve öğrencilerine rehberlik eden Sağlık Bilimleri Okulu'nun Okul Müdürüdür.Adı Soyadı

Prof. Dr. Mario Baić

Görev Yeri

University Of Zagreb

Görevi

Phd Head Of Faculty At Faculty Of Kinesiology

İletişim

mario.baic@kif.hr

Özgeçmiş1999 yılında Zagreb Üniversitesi Fiziksel Kültür Fakültesi'nden mezun oldu. Eğitimini tamamladıktan sonra, güreşte lisansüstü uzmanlık çalışmasına kaydoldu.2000-2007 yılları arasında Hırvat güreş kulüplerinde profesyonel güreş antrenörü olarak çalıştı. 2007 yılı sonunda Zagreb Üniversitesi Kinesiyoloji Fakültesi'nde Güreş kursunda asistan olarak göreve başladı. 2011 yılında Zagreb Üniversitesi Kinesiyoloji Fakültesi'nde bilim ve öğretim kadrosuna ve yardımcı doçent konumuna seçildi. Doçent Mario Baić aynı zamanda Zagreb Üniversitesi Kinesiyoloji Fakültesi'nde Spor ve Hukuk dersinde ders öğretmeni ve Hırvatistan Cumhuriyeti'nde Kinesiyoloji alanında Yabancı Eğitim Niteliklerinin Tanınması Komitesi üyesidir.Kinesiyoloji Fakültesi Uluslararası İlişkiler Ofisi'nde AKTS koordinatörüdür. Halen International Journal of Wrestling Science (ABD) ve International Journal of Sport Studies for Health (IRN) Yayın Kurulu üyesidir. 2018 yılında Uluslararası Spor Kinetiği Derneği (IASK) Başkanlığı'nda Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

  

 

Adı Soyadı

Dr. Bahman Mirzaei

Görev Yeri

Guilan Üniversitesi

Görevi

Exercise Physiology

İletişim

 Toraj_mlk@yahoo.com

Özgeçmiş


Bahman Mirzaei, PhD , İran Güreş Federasyonu'nun fiziksel hazırlık ve kondisyon direktörü, Guilan Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Bölüm Başkanı ve UWW Bilimsel Komisyonu Üyesidir.

 

 

Adı Soyadı

Shakhmuradov Yuri

Görev Yeri

 Moscow, Vilnius str., 7, k. 2, sq. 465.

Görevi

Doctor of Pedagogical Sciences, Professor 

İletişim

 +79153739909

Özgeçmiş

Rusya'nın Büyük Spor Ustası, Büyük Antrenörü, 49 yıldır beden eğitimi ve spor alanında çalışmaktadır. Yuri Shakhmuradov liderliğinde Montreal, Moskova, Atlanta ve Londra'daki Olimpiyat Oyunlarında 16 altın madalya kazanılmıştır. Yuri Shakhmuradov, Rusya'nın çeşitli bölgelerinde ve yurtdışında eğitim kampları ve seminerler düzenleyerek antrenörlere ve sporculara sürekli olarak metodolojik, pratik ve bilimsel yardım sağlamaktadır. Eğitmen olarak çalışarak 55 bilimsel makale yayınlamıştır. 2020 yılında UWW'nin kararıyla Yuri Shakhmuradov, United World of Wrestling'in Onur Listesi'ne dahil edilmiştir. Dünyadaki güreşin gelişimine yaptığı büyük katkılardan dolayı FILA Altın Nişanı ile ödüllendirilmiştir. Rusya ve dünyadaki en iyi serbest stil güreş koçu olarak tanınmıştır. Türk ve İtalyan milli takımlarının baş antrenörlüğünü yapmıştır.. Halen serbest stil güreşinde Rus kadın milli takımının kıdemli antrenörü olarak çalışmatadır.

 

 

 

Adı Soyadı

Fikrat Kerimov

Görev Yeri

Uzbekistan State of University of Physical Education and Sport

Görevi

Prof. Dr.

İletişim

fikrat_kerimov@mail.ru

Özgeçmiş


Eğitim:

           1973-1977 (B.A. pedagojik) Özbek Devlet Beden Eğitimi Enstitüsü, Güreş Antrenörlüğü  (Özbekistan)

1982-1984 Tüm Sovyet Beden Eğitimi ve Spor Araştırma Enstitüsü, yüksek lisans (Rusya)

1993-1995 Tüm Rusya Beden Eğitimi ve Spor Araştırma Enstitüsü, Pedagoji Doktorası (Rusya)

1996 FILA'nın Yüksek Güreş Okulu Güreş Sertifikasyonu (İtalya)


    Koçluk  deneyimi:


Uluslararası turnuvalara, Dünya Şampiyonalarına ve Olimpiyat Oyunlarına katılım için Özbek milli serbest stil güreş takımının eğitimine katılmıştır.

Kendisi tarafımdan yetiştirilen sporcular  Olimpiyat ve Dünya Şampiyonalarında dereceye girmişlerdir. Bunlar arasında Fadzaev L. Olimpiyat şampiyonu; Islamov R. Hinchagov R., Ochilov L bulunmaktadır.

Milli takım antrenörü olarak ABD, Almanya, İsviçre, Türkiye, Yunanistan, Avustralya, Rusya, Beyaz Rusya, Ukrayna, Kazakistan vb. ülkelerde gerçekleşen birçok büyük uluslararası güreş müsabakasında yer almıştır.

Birçok sporcuyu bilek güreşinde Asya ve Dünya Şampiyonluğuna hazırlamış ve yetiştirmiştir.(Usmanov F. 5 kez Dünya şampiyonu, Akhmedov U.  6 kez Dünya şampiyonu)

Uluslararası kategori hakemi ( FILA, birinci kategori). Üç Uluslararası turnuvanın organizasyonu ve yönetiminde ve Özbekistan'da serbest stil ve Greko-Romen güreş Asya Şampiyonası organizasyonunda yer almıştır.Yunanistan, İsviçre, İsrail, Almanya, Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Fransa, Bulgaristan'da uluslararası güreş müsabakalarına katılmıştır.


 


Adı Soyadı

Karnincic Hrvoje

Görev Yeri

Split Üniversitesi

Görevi

Dr.

İletişim

hrvoje.karnincic@kifst.hr

Özgeçmiş


Güreş fizyolojisi, Güreş tarihi, Beden Eğitimi ve Spor, Spor Bilimi, Bilim egzersizi, Glikoz metabolizması, Sanat dehidrasyon, Örnekleme Egzersiz Fizyolojisi, Spor Eğitimi, Vücut kompozisyonu üzerine çalışmalar yürüten bir bilim insanıdır.

 

 

Adı Soyadı

Doç. Dr Emre HOCAOĞLU

Görev Yeri

İstanbul Tıp Fakültesi

Görevi

Dr.

Özgeçmiş


2001 yılında Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, İngilizce Tıp Bölümünden mezun olan Emre Hocaoğlu; 2001- 2007 yılları arkasında Tıpta Uzmanlık Eğitimini, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi; Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında tamamladı. 2007- 2008 tarihlerinde Çorlu Asker Hastanesi, 2008- 2010 tarihlerinde Karabük Devlet Hastanesi görevlerinden sonra 2010 yılında İstanbul Tıp Fakültesi; Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında başladığı uzmanlık görevi sırasında 2014’te Doçent unvanı aldı. Bilimsel dergilerde yayınlanmış 30 bilimsel araştırma makalesi bulunmaktadır. Halen İstanbul Tıp Fakültesinde ve İstanbul Şişli’deki özel kliniğinde, travma ve tümör sebebiyle yitirilmiş veya hasarlanmış organların onarımı (Rekonstrüktif Mikrocerrahi) ve yüz cerrahisi ağırlıklı olarak mesleki yaşamına devam etmektedir.

 

 

Adı Soyadı

Harold Tünnemann

Görev Yeri

 

Görevi

Dr.

Özgeçmiş


Tünnemann, 14 yaşında güreşe başladı, 1950'lerde Traktor veya Dynamo Schwerin'in güreş takımında ve 1960'larda SC DHfK Leipzig'in güreş takımında yer aldı. Tünnemann, Leipzig'deki Fiziksel Kültür ve Spor Araştırma Enstitüsü'nde (FKS) bilim adamı olarak çalıştı ve 1970-1979 yılları arasında güreş araştırma grubunun başkanlığını yaptı. 1970 yılında Klaus Meinelt ile birlikte "Serbest ve Klasik Güreşte Strateji Soruları Üzerine" adlı çalışmasını yayınladı. Tünnemann, 1970 yılında tamamladığı doktora tezinde matematiksel oyun teorisinin güreşte uygulanmasını ele aldı. Güreşte bir yetkili olarak 1974'ten itibaren Dünya Birliği'nin çeşitli komitelerinin, yani antrenörlerin, hakemlerin ve bilim komitelerinin üyesiydi. Almanya Ulusal Olimpiyat Komitesi'nin (NOK) (1990'dan Ekim 2002'ye kadar) bir üyesi ve Alman Ringer Federasyonu'nun (DRB) Başkan Yardımcısıydı . Tünnemann, Wrestling World Association FILA'nın Onur Listesi'ne dahil edildi ve Derneğin Liyakat Nişanı ile ödüllendirildi. UWW bilim komisyonu üyesidir.

 

Adı Soyadı

Daulet Turlykhanov

Görev Yeri

 

Görevi

 

Özgeçmiş


Daulet Turlykhanov (18 Kasım 1963 doğumlu), 1988 Yaz Olimpiyatları , 1992 Yaz Olimpiyatları ve 1996 Yaz Olimpiyatları'nda yarışan Kazakistanlı eski bir güreşçidir .UWW bilim komisyonu ve Asya komisyonu başkanıdır.

 

Adı Soyadı

David Curby

Görev Yeri

International Journal of Wrestling Science'ın Editörü 

Görevi

Dr. 

Özgeçmiş
Dr. David Curby'nin hayatının odak noktası güreş olmuştur. Bir yarışmacı, öğretmen, antrenör, yönetici ve spor bilimcisi olmuştur. 1975'te Michigan Üniversitesi'nden Eğitim bölümünden mezun olmuştur. 1993'te Northern Illinois Üniversitesi'nden Eğitim Psikolojisi alanında doktorasını aldı. ABD Güreşinde üst düzey  bir koçtur ve IWCOA Onur Listesi'nin (Illinois) bir üyesidir. Curby, International Network of Wrestling Researchers'ın (INWR) kurucusu ve yöneticisi ve resmi yayınları olan International Journal of Wrestling Science'ın editörüdür. Koçluğa bilimsel katkılarından dolayı Amerika Birleşik Devletleri Olimpiyat Komitesi "Doc" Councilman Ödülü'nü almıştır. Curby  güreş sporu bilimi alanın ile ilgilenmektedir.. Güreş sporunun odak noktasına bilimsel ilkeleri  getirmeye çalışmıştır. Güreş konusunda dünyanın değişik bölgelerinde yayınlanmış en  önemli bilimsel araştırmaları  (2.900'den fazla makale) bir araya getirmiş  ve dünyanın dört bir yanından çok çeşitli güreş konuları hakkında bilgi taleplerine düzenli olarak yanıt vermektedir.